Co mecz to lepiej... - Żaki w Pleśnej

Nie było dane pospać dłużej w niedzielę naszym Żakom. Już o godz. 7:00 rano zebraliśmy się pod orlikiem by udać się na turniej do Pleśnej. I chociaż część chłopaków wyglądała na nieco sennych, to od początku pierwszego meczu werwy nam nie brakowało. Na pierwszy ogień mieliśmy się zmierzyć z Szynwałdem, jednak drużyna ta nie dojechała więc swoje zmagania rozpoczęliśmy z FA Zakliczyn. Od samego początku przycisnęliśmy rywala, chłopcy ostrzeliwali bramkę przeciwnika, aż w końcu gola zdobył Miłosz. W dalszym ciągu dominowaliśmy, ale… niestety niewykorzystane sytuacje się zemściły i po bardzo prostym błędzie w obronie mieliśmy remis. Chwilę później Zakliczyn zdobył drugą bramkę po strzale głową z rzutu rożnego i w końcówce brakło już czasu na odwrócenie losów meczu.

Szanse na rehabilitację dostaliśmy w meczu z Wolanią. Spotkanie to miało bardzo podobny przebieg do poprzedniego. Z tą tylko różnicą, że tym razem nie pozwoliliśmy strzelić sobie bramki i ponownie dzięki trafieniu Miłoszowi wygraliśmy 1-0, choć sytuacji nie brakowało na bardziej okazałe zwycięstwo.

Ostatni pojedynek to starcie z niepokonaną dotąd ekipą z Koszyc Wielkich. Ewidentnie chłopcy rozkręcali się z meczu na mecz, bo ten pojedynek był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Szymek z Borysem w obronie czyścili niemal wszystko, a Miłosz, Oskar Szafraniec i Norbert co rusz ostrzeliwali bramkę przeciwnika. Piłka dwukrotnie trafiała w poprzeczkę, sytuację sam na sam przegrał Oskar Miśkowicz, z dystansu o włos pomylił się Szymek, ale co się odwlecze…. Po tylu próbach piłka musiała w końcu wpaść do bramki i stało się tak dwukrotnie po uderzeniach niezawodnego Miłosza. W bramce w ostatnim meczu stał Paweł i nie miał wiele pracy, ale jeśli już przyszło mu interweniować, to robił to bez zarzutu. Finalnie po naprawdę dobrym meczu zwyciężyliśmy 2-0.

Podsumowując, bardzo udany turniej Żaków w Pleśnej. Dominacja w każdym meczu, kilka naprawdę fajnych akcji, mnóstwo strzałów, również bardzo dobra gra obronna (z wyjątkiem paru minut pierwszego meczu). Dzięki temu można było z podniesionymi głowami udać się w podróż powrotną do domu.

Wyniki Pogorii:

Pogoria – FA Zakliczyn 1-2 (Miłosz)

Pogoria – Wolania 1-0 (Miłosz)

Pogoria – Koszyce Wielkie 2-0 (Miłosz x2)

W Pleśnej wystąpili:

Oskar Miśkowicz, Borys Szura, Szymek Kleszyk, Szymek Depukat, Miłosz Czernia, Oskar Szafraniec, Norbert Główka, Paweł Michoń.