Inauguracja Ligi Orlikowej

We wtorek rozpoczęliśmy zmagania w cyklu turniejów szkoleniowych Ligi Orlików. Początkowo turniej miał się odbyć w czwartek, jednak pogoda nie pozwoliła rozegrać wtedy zawodów. Tym razem aura również była niepewna, ale ostatecznie „wytrzymała”, wszystkie drużyny dojechały do Pogórskiej Woli i można było rozegrać fajne zawody.

Jako gospodarz, wystawiliśmy dwie drużyny: Pogorię 2007 oraz Pogorię 2006 (wspartą kilkoma Żakami). Obie zaprezentowały się z dobrej strony, mając tak naprawdę po jednym słabszym meczu. Zaciekłe boje toczyliśmy tego dnia z ekipami Szynwałdu, Dunajca Zbylitowska Góra oraz Błękitnych Tarnów. Ci ostatni finalnie zaprezentowali się najlepiej, wygrywając wszystkie swoje spotkania.

Najbliżej pokonania Błękitnych była Pogoria 2007. Jednak po dwóch straconych bramkach, odpowiedzieliśmy tylko raz, na więcej zabrakło szczęścia i czasu… Ten rocznik bardzo dobre spotkanie rozegrał z Dunajcem, z kolei Pogoria 2006 niemal perfekcyjnie rozegrała mecz otwarcia z Szynwałdem, wygrywając 3-1. Ogólnie chciałbym pochwalić Krystiana, Borysa i Oskara, którzy często rywalizowali z dwa lata starszymi kolegami, a na boisku tej różnicy nie było widać.

Wszystkie wyniki turnieju:

1. Pogoria 2006 – Szynwałd 3-1
  2. Pogoria 2007 – Szynwałd 1-4
  3. Pogoria 2006 – Błękitni 0-2
  4. Szynwałd – Dunajec 0-0
  5. Pogoria 2007 – Błękitni 1-2
  6. Pogoria 2006 – Dunajec 1-4
  7. Szynwałd – Błękitni 1-4
  8. Pogoria 2007 – Dunajec 2-0
  9. Pogoria 2007 – Pogoria 2006 3-0
  10. Błękitni – Dunajec 2-0

Pogoria 2007: Kamil Strzała, Kuba Baran, Karol Sokołowski, Kuba tryba, Filip Kara, Eryk Łyszczarz, Sebastian Falarz, Szymek Jurek