Bez zwycięstwa w Czermnej

Ledwo rozpoczęliśmy treningi w tym roku, a już przyszło nam mierzyć swoje siły w pierwszym turnieju Ligi Halowej Żaków. Impreza odbywała się w Czermnej, dlatego też zanim rozpoczęliśmy zawody, trzeba było przemierzyć sporo kilometrów po zaśnieżonych drogach. Na szczęście rodzice stanęli na wysokości zadania i chętnie pomogli w transporcie naszych młodych zawodników.
Być może pogoda, rozpoczynające się ferie bądź panujące w powietrzu wirusy, sprawiły, że w Czermnej rozegraliśmy tylko dwa mecze (ekipy Tarnovii i Zgłobic nie dotarły). Pogoria również wybrała się w niepełnym składzie, walcząc na parkiecie w siedmioosobowym zestawieniu.
W meczu otwarcia rywalizowaliśmy z drużyną Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Obie drużyny mogły przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść, jednak my trafialiśy obok bramki, a gdy przeciwnik nam zagrażał, napotkał na świetnie interweniującego Kamila.
Drugie spotkanie to pojedynek z kolejną drużyną z Tarnowa, Westovią. Pierwsze minuty należały do nas, jednak piłka po strzałach Kuby i Miłosza, jak zaczarowana, nie chciała wpaść do bramki tarnowian. Końcówka pierwszej połowy to wyraźny brak koncentracji i przez proste błędy tracimy szybko trzy gole. W drugiej części rywale dorzucają jeszcze jedną bramkę i mecz kończy się wyraźną porażką 0-4. Niemniej z przebiegu spotkania, na pewno nie zasłużyliśmy na taką porażkę.

Pierwszy turniej za nami, sezon halowy można uznać za rozpoczęty. Najbliższy trening już w poniedziałek o godz. 16:00. Zapraszam wsystkich chętnych.

UWAGA! Z racji tego, że jadę ze starszą grupą do Czarnej, trening będzie trwał do godziny 17:10!

W Czermnej Pogorię reprezentowali:

Kamil Strzała - Kuba Baran, Eryk Łyszczarz, Filip Kara, Kuba Tryba, Miłosz Czernia oraz Karol Sokołowski.