Liga Żaków

Nie zabrakło emocji we wczorajszym turnieju Ligi Żaków. Tak się stało, że to my gościliśmy dzisiaj przeciwników w Pogórskiej Woli i niestety byliśmy aż zanadto gościnni... Ponieważ kadra naszych Żaków ostatnio nieco się powiększyła, Pogoria wystawiła w zawodach dwie ekipy: starszą (2007) i młodszą (2008). I już na dzień dobry zmierzyliśmy się ze sobą w wewnętrznym pojedynku. Chłopcy z rocznika 2007 okazali się lepsi i wygrali 3-0. Niestety więcej smaku zwycięstwa nie było nam dane spróbować...

"Starszaki" w każdym swoim meczu walczyli jak równy z równym, jednak albo brakło koncentracji (jak w meczu z Westovią 2008, gdy wypuścili w końcówce prowadzenie), albo szwankowało wykończenie (w meczu z Iskrą i Westovią 2007 nie udało się zdobyć bramki, mimo kilku niezłych sytuacji).

"Młodsi" może i notowali ciut słabsze wyniki, niemniej zaangażowania i woli walki na pewno nie można im odmówić. Nie mieliśmy typowego bramkarza (Krystian z Borysem na zmianę wyłapywali tyle strzałów ile się dało), Maks dwoił się i troił w obronie, Oskar zdobył swoje pierwsze bramki turniejowe, i szkoda tylko meczu z Iskrą, gdzie dzielnie stawialiśmy czoła rywalom, niestety ostatecznie w końcowej fazie meczu goście zdobyli upragnioną bramkę na wagę zwycięstwa.

Oby pogoda za oknem dopisywała, by można było potrenować w optymalnym składzie i przygotować się do następnego turnieju.

Wyniki Pogorii:

1. Pogoria 2007 - Pogoria 2008:  3-0