Przeciwne bieguny Żaków i Orlików

Bardzo różnie będą wspominać turniej w Łęgu nasze najmłodsze drużyny. Przy 30-stopniowym upale, Żaki Pogorii zdecydowanie wygrali turniej w swojej kategorii wiekowej. 6-0, 3-0 i na koniec pechowe 2-2 pozwoliło zakończyć zmaganie na pierwszym miejscu. Mimo żaru lejącego się z nieba, chłopcy pokazali, że naprawdę umieją grac w piłkę. Coraz więcej uczymy się grac "piłką", dostrzegając lepiej ustawionego kolegę. A na tym przecież polega piłka nożna. Każdy z Żaków dołożył swoją "cegiełkę" do końcowego sukcesu. Dodatkowo z 5 bramkami, najlepszym strzelcem turnieju został Oskar Szafraniec, a najlepszym zawodnikiem drużyny wybrano Miłosza Czernię.

Niestety zupełnie odmienna sytuacja towarzyszyła naszym Orlikom. Nie udało im się odnieść żadnego zwycięstwa, ale zostawili na boisku mnóstwo zdrowia. Szczęście nie sprzyjało, jednak praktycznie cały skład to gracze z rocznika "młodszego" - 2007, którzy dopiero przeskakują z Żaków, więc potrzebują czasu i z całą pewnością gra i wyniki w niedalekiej przyszłości będą lepsze. Najlepszym zawodnikiem drużyny został Szymek Jurek, autor jednej z bramek.

Na koniec wypada podziękować Trenerowi naszych seniorów - Pawłowo Irli, który to szkoli piłkarsko również dzieci z Łęgu Tarnowskiego i to właśnie on nas na ten sympatyczny turniej zaprosił. Wszystko było dopięte na ostatni guzik, zawody przebiegały sprawnie, drużyny otrzymały puchary, a zawodnicy medale, indywidualne nagrody, wodę oraz poczęstunek.

ŻAKI:

Pogoria - Niedomice  6-0

Pogoria - Łęg Tarnowski   3-0

Pogoria - Radłovia   2-2

Skład:

Borys Szura, Maks Sas, Krystian Mazur, Norbert Główka, Miłosz Czernia, Oskar Szafraniec, Kuba Mazur, Oskar Miśkowicz, Nikodem Sas

ORLIKI:

Pogoria - Niedomice  2-3

Pogoria - Łęg Tarnowski 1-2

Pogoria - Radłovia  0-4

Skład:

Kamil Strzała, Kuba Baran, Karol Sokołowski, Kacper Lasota, Kuba Tryba, Filip Kara, Eryk Łyszczarz, Szymek Jurek, Maks Rolnicki, Natalia Para, Sebastian Falarz