Żaki wracają bez pucharu

Szóste miejsce zajęła drużyna Żaków w turnieju Westovia Cup 2016. Miejsce może nie jest najlepsze, niemniej gra była lepsza niż wskazywałby na to wynik.

W zawodach wzięło udział osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Pierwsze spotkanie rozegraliśmy z ekipą Metalu Tarnów. Od początku to Pogoria była stroną dominującą co udokumentowaliśmy bramkami Miłosza oraz Oskara. Okazji na podwyższenie rezultatu nie brakowało, jednak jak mówi przysłowie, "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" i przekonaliśmy się o tym brutalnie w końcówce, kiedy to nieporozumienie w naszej obronie wykorzystali rywale. Na szczęście przetrwaliśmy nerwową końcówkę i można było cieszyć się z pierwszej wygranej.

Druga potyczka to pojedynek derbowy ze Skrzyszowem. Tym razem to przeciwnik strzelił jako pierwszy i musieliśmy gonić wynik. W tym meczu to my więcej broniliśmy się, ale nasz duet obrońców (Maks i Szymek) spisywał się naprawdę dobrze, co pozwoliło również na wyprowadzanie szybkich kontrataków. Po jednym z nich Miłosz wystawił Oskarowi piłkę jak na tacy, któremu nie pozostało nic innego jak wpakować ją do siatki i mieliśmy remis. Obie drużyny miały jeszcze swoje okazje, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Ostatnie spotkanie miało decydować o miejscu w grupie. Pojedynek z Westovią zaczęliśmy znakomicie. Zaatakowaliśmy rywala wyżej, sytuacji było sporo i niezawodni Miłosz oraz Oskar wyprowadzili nas na dwubramkowe prowadzenie. Niestety ostatnie pięć minut wstrząsnęło naszymi chłopcami. Oskar w bramce dwoił się i troił, jednak Westovia strzeliła kontaktową bramkę, poszła za ciosem i gdy wpadła druga bramka dla nich, z nas jakby uszło powietrze... Ostatecznie przegraliśmy 5-2. Być może wpływ na to miał fakt, iż było to spotkanie bezpośrednio po meczu ze Skrzyszowem i zwyczajnie brakło nam sił w końcówce meczu..

Zmagania w grupie zakończyliśmy na trzecim miejscu i przed nami był pojedynek o piąte miejsce w turnieju. (Choć gdybyśmy zakończyli spotkanie z Westovią zwycięsko, to być może gralibyśmy nawet o pierwsze! miejsce). Na przeciwko stanęła ekipa FA Dąbrowy Tarnowskiej II. Spotkanie to toczyło się już przy padającym deszczu, jednak na szczęście burza ominęła Krzyż i udało się w spokoju dokończyć turniej. Znowu pierwsza część meczu zdecydowanie dla nas. Atakowaliśmy cały czas, niestety udało się zdobyć "tylko" jednego gola. Potem do głosu doszli zawodnicy z Dąbrowy i dwukrotnie pokonali Krystiana.

Podsumowując szóste miejsce to nie jest na pewno szczyt naszych marzeń, jednak nie wyniki są w tej chwili najważniejsze dla naszych Żaków, a na turnieju graliśmy jak równy z równym w każdym meczu. W naszym zespole zadebiutował w sobotę Paweł Michoń. Serca i sił do walki ma co najmniej za dwóch, gdy nabierze doświadczenie w meczach, z pewnością będzie kluczową postacią w naszej drużynie.

Wyniki Pogorii:

Pogoria - Metal   2-1  (Oskar Sz., Miłosz)

Pogoria - Skrzyszów   1-1  (Oskar Sz.)

Pogoria - Westovia I   2-5   (Miłosz, Oskar Sz.)

Pogoria - FA Dąbrowa Tarnowska II   1-2  (Oskar Sz.)

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. FA Dąbrowa Tarnowska

2. LUKS Skrzyszów

3. Westovia I

4. Unia Tarnów

5. FA Dąbrowa Tarnowska

6. Pogoria Pogórska Wola

7. Westovia II

8. Metal Tarnów

W Pogorii zagrali:

Oskar Miśkowicz, Maks Sas, Szymek Depukat, Krystian Mazur, Norbert Główka, Miłosz Czernia, Oskar Szafraniec, Krystian Mazur, Nikoś Sas, Paweł Michoń.