Zwycięstwo Orlików

Zwycięstwem Pogorii zakończyła się pierwsza odsłona Ligi Młodych Orłów w kategorii Orlik. Wewnątrz-gminna rozgrywka, jak przystało na pojedynki derbowe, była bardzo zacięta. Świadczyć o tym może fakt, że tylko Pogoria zdołała odnieść dwa zwycięstwa, pozostałe wszystkie mecze kończyły się remisowo...

Ale te zwycięstwa również łatwo nam nie przyszły. Pierwszy mecz z Ładną rozpoczął się zgodnie z planem, objęliśmy dwubramkowe prowadzenie po bramkach Szymka, jednak przypadkowo stracona bramka nieco zaburzyła spokój w naszych szeregach... Na szczęście w miarę szybko umieliśmy odpowiedzieć, Kuba dobił strzał kolegi i ostatecznie wygraliśmy 3-1.

Druga potyczka to pojedynek z Łękawicą, której niełatwo było strzelić gola. Rywale bardzo dobrze się bronili, kilka naszych strzałów było niecelnych, a gdy przeciwnik zbliżał się pod nasze pole karne to na posterunku stał Kamil. W tym spotkaniu to Pogoria posiadała inicjatywę i w końcu obrona Łękawicy pękła, dwukrotnie Szymek wpakował piłkę do siatki co pozwoliło nam sięgnąć po drugie zwycięstwo.

Ponieważ w pozostałych meczach padały same remisy, przed ostatnią potyczką było jasne, że to Pogoria wygra ten turniej, niemniej od początku chcieliśmy to spotkanie wygrać i w pierwszej połowie to my byliśmy stroną dominującą to udokumentowaliśmy bramką Szymka z rzutu karnego. Druga połowa to już jednak przewaga Szynwałdu, który mocniej zaatakował i zdołał wyrównać. Na więcej nie pozwoliła im nasza obrona wspólnie z Kamilem.

Wyniki:

1. Pogoria - Ładna  3-1  (Szymek x2, Kuba Tryba)

2. Łekawica - Szynwałd  1-1

3. Pogoria - Łękawica   2-0  (Szymek x2)

4. Ładna - Szynwałd   5-5

5. Pogoria - Szynwałd   1-1  (Szymek)

6. Ładna - Łękawica   1-1

W Pogorii wystąpili:

Kamil Strzała - Kuba Baran, Kacper Lasota, Eryk Łyszczarz, Kuba Tryba, Filip Kara, Szymek Jurek, Sebastian Falarz, Kacper Prewendowski, Karol Sokołowski