Dobry występ na Wolanii

Pogoda nie rozpieszcza ostatnio, temperatura ledwo dociąga do 10 stopni Celsjusza, sezon grypowy się zaczyna i dlatego też zabrakło w naszej drużynie braci Maksa i Nikosia… Na szczęście więcej nieobecności nie było, licznie stawiliśmy się w Woli Rzędzińskiej, gdzie mierzyliśmy swoje siły w drugim Turnieju Ligi Żaków. Nieco większy orlik pozwolił gospodarzom na ustawienie dwóch boisk i mimo, iż były one mniejsze to dzięki temu przerwy między meczami były krótkie, co pozwoliło nieco szybciej rozegrać cały turniej.

W pierwszy meczu naszym przeciwnikiem była drużyna ze Skrzyszowa. Mecz od samego początku był zacięty, nie brakowało w nim walki (jak to w derbach). Pierwszego gola w meczu zdobyli rywale, jednak w drugiej części odpowiedział celnym strzałem Szymek i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Następnie mieliśmy 15 minut przerwy, podczas której oczywiście nikt z naszych młodych, pełnych energii zawodników nie siedział w miejscu. Przyszła jednak kolej na mecz nr 2. Ponownie było to spotkanie derbowe, tym razem z drużyną z Szynwałdu. Pogoria cały czas była stroną dominującą, stwarzała sytuacje, oddawała strzały, jednak piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki.. Jeszcze w ostatniej akcji meczu próbę podjął Miłosz, ale piłka wylądowała jedynie na słupku… Tym sposobem zanotowaliśmy drugi remis wczorajszego popołudnia.

Nie było czasu na ochłonięcie, bo od razu przyszło nam się mierzyć w kolejnym spotkaniu. Naprzeciw stanęła ekipa gospodarzy – Wolanii. Tu padła tylko jedna bramka autorstwa Kuby Tryby. Warto również pochwalić Kamila, który zanotował w tym meczu kilka bardzo dobrych interwencji.

Na koniec mierzyliśmy swoje siły z najlepszą tego dnia drużyną z Koszyc. Trzeba powiedzieć, że ekipa ta była wyjątkowo „wyrośnięta” jak na swój wiek. Ostatecznie przegraliśmy 2-0, doznając pierwszej porażki w turnieju.

Cały turniej na pewno trzeba zaliczyć na plus, bardzo dobra gra, zwłaszcza w defensywie. Każdy z zawodników dawał z siebie tyle ile mógł. Ostatecznie kończymy turniej z jednym zwycięstwem, dwoma remisami i jedną porażką. Brawa dla chłopaków!

Pogoria wystąpiła w składzie:

Kamil Strzała – Kuba Baran, Norbert Główka, Krystian Mazur, Kuba Tryba, Filip Kara, Karol Sokołowski, Eryk Łyszczarz, Oskar Szafraniec, Szymek Jurek, Miłosz Czernia