Liga Żaków - Rewelacyjny początek Pogorii!!!

Świetnie zaprezentowała się nasza drużyna Żaków w pierwszym turnieju Ligi Żaków organizowanej przez TOZPN! Pogoria nie zaznała goryczy porażki, kończąc turniej zwycięsko z dwoma zwycięstwami i jednym remisem!

Wczorajsze popołudnie z pewnością zostanie zapamiętane przez wszystkich Żaków grających w barwach Pogorii. Z pewnością nauczyciele muszą im wybaczyć, że w szkole mieli głowy zaprzątnięte czymś innym niż nauką… Od rana każdy z nich myślał już chyba tylko o czekającym go Turnieju (źródło: Rodzice). Ale nie ma się czemu dziwić, dla większości z nich to dopiero pierwsza taka impreza, dzieciaki trenują dopiero od wiosny tego roku (część jeszcze krócej… ). Dlatego też tym bardziej należą im się ogromne brawa, za zaangażowanie i grę we wczorajszym turnieju, który niespodziewanie wygrali! Ale zacznijmy od początku…

Na turniej w Szynwałdzie przydzielono 4 drużyny: Miejscowy LKS Szynwałd, MOSIR Tuchów, Rozwój Szerzyny oraz POGORIĘ. Zespoły grały w systemie każdy z każdym, 2x10min. Po dokładnym ubraniu się naszych dzieciaków w stroje sportowe, zawiązaniu wszystkich butów (przy małej pomocy rodziców) i rozgrzewce, przystąpiliśmy do meczu otwarcia z zespołem z Tuchowa. Z początku było widać lekką tremę, mało było klarownych sytuacji i do przerwy mieliśmy 0-0. Po zmianie stron nasza drużyna osiągnęła przewagę i po pięknym uderzeniu Kuby Tryby z lewej nogi objęliśmy prowadzenie. Nie udało się strzelić drugiej bramki, co wykorzystał nasz przeciwnik zdobywając gola tuż przed końcem i zakończyliśmy pierwszy mecz remisem.

Następnie mieliśmy dwa mecze przerwy, co Dzieci wykorzystały na uzupełnienie płynów w postaci soczków, podtrzymanie odpowiedniej temperatury ciała przez grę w koszykówkę oraz ciągłe zadawanie pytania Trenerowi: „A kiedy będziemy grać?”. W końcu po tej długiej chwili oczekiwania, przyszła i kolej na nasz mecz. Drugim przeciwnikiem była ekipa gospodarzy. Szynwałd w tym meczu nie miał wiele do powiedzenia i po świetnym meczu wygraliśmy 3-0. Autorem dwóch trafień był Miłosz Czernia. Trzeciego gola dorzucił Szymek Jurek pakując piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Tak się złożyło, że nasz ostatni mecz miał rozstrzygnąć zwycięzcę turnieju. Przeciwnikiem była drużyna z Szerzyn, która wygrała poprzednie mecze i wydawała się być nieznacznie faworytem. Pogoria jednak podeszła do przeciwnika bez kompleksów, przeważając przez niemalże cały mecz. Kolejny bardzo dobry mecz rozegrał Miłosz, który zaaplikował rywalom obie bramki. Po końcowym gwizdku sędziego nasze Żaki wprost krzyczały z radości po wygraniu pierwszego turnieju w swojej karierze!

Przez całe zawody wszyscy grali wspaniale, tworząc zgraną drużynę. Kamil szalał na bramce, w obronie dzielili i rządzili Kuba Baran, Maks i Karol, pod bramką przeciwnika popłoch siali Kuba Tryba, Szymek i Miłosz, wspierani przez Filipa, Eryka oraz dzielnie walczących młodszych Krystiana, Norberta i Oskara. Z boku kibicował nam również trenujący z zespołem Kuba Mazur. Kciuki były również mocno zaciśnięte u Nikosia, który musiał niestety zostać w domu z powodu choroby… Życzymy mu wszyscy szybkiego powrotu do zdrowia i treningów!

Wczorajszy dzień z pewnością zostanie na długo zapamiętany nie tylko przez dzieci, ale również i Rodziców, którzy bardzo licznie stawili się w Szynwałdzie, dopingując swoje Pociechy i którzy chyba przeżywali to całe wydarzenie niemniej od samych zainteresowanych. Podsumowując krótko: Przybyliśmy, Zwyciężyliśmy , i co najważniejsze, wszyscy wróciliśmy do domu z uśmiechami na buziach, a o to chodzi przede wszystkim…J

Komplet wyników I Turnieju Ligi Żaków w Szynwałdzie:

1) Pogoria – MOSIR Tuchów : 1-1 (Bramka: Kuba Tryba)

2) Szynwałd – ROZWÓJ Szerzyny: 0-1

3) ROZWÓJ Szerzyny – MOSIR Tuchów: 4-0

4) Szynwałd – Pogoria: 0-3 (Bramki: Miłosz Czernia - x2, Szymek Jurek)

5) Pogoria – ROZWÓJ Szerzyny: 2-0 (Bramki: Miłosz Czernia -x2)

6) MOSIR Tuchów – Szynwałd: 0-1

Tabela końcowa