"Ostatki" w Pleśnej

Dobiegła końca wiosenna runda Ligi Żaków. Ostatni turniej tego cyklu rozegraliśmy w Pleśnej przy 30 stopniowym upale... Pogoda może nie zachęca specjalnie do aktywności fizycznej, jednak po chłopakach nie było tego widać, każdy walczył z całych sił i po każdy po meczu wyglądał jak..."burak".

Pierwszy mecz Pogorii to starcie "Starszych" z Pleśną II. Nerwowy początek, Kamil musiał nas ratować dwa razy, jednak z biegiem czasu przejęliśmy inicjatywę, aż w końcu Filip pokonał bramkarza rywali i zwyciężyliśmy skromnie 1-0. Starsza grupa rozegrała jeszcze dwa inne spotkania. Z pierwszym zespołem gospodarzy stoczyli pasjonujący bój. Dwa razy musieliśmy gonić wynik, Pleśna nie wykorzystała dwóch rzutów karnych, my także mieliśmy swoje szanse i ostatecznie kończymy wynikiem 2-2. W ostatnim meczu turnieju na przeciwko Pogorii 2007 stanęła drużyna TAP-u i tutaj ponownie tracimy bramkę jako pierwsi. Nie podłamało to naszych chłopaków, którzy jeszcze odważniej zaatakowali przeciwnika i po ładnym strzale Eryka oraz dwóch trafieniach Szymka wygrywamy 3-1.

Pogoria 2008 turniej zaczęła od pojedynku z TAP-em. Od samego początku spotkanie bardzo wyrównane, może z lekkim wskazaniem na przeciwników. W bramce dobrze radził sobie Krystian, w ataku próbowali zaskoczyć przeciwnika Oskar z Miłoszem. Niestety, gdy wydawało się, że spotkanie zakończy sie remisem, TAP wykorzystał nieporozumienie w naszej obronie i zdobył zwycięską bramkę. Następnym przeciwnikiem była Pleśna I. Niestety gospodarze okazali się wyraźnie lepszym zespołem i wygrali 6-1. Tylko końcówka pierwszej połowy była bardzo dobra w naszym wykonaniu, zaatakowaliśmy zdecydowanie i Oskarowi udało się zdobyć honorową bramkę. Niestety ostatni mecz z Plesną II nie doszedł do skutku, gdyż musieliśmy zejść z orlika (wchodziła na niego grupa, która miała zarezerwowany termin). Szkoda, że tak się stało, można było inaczej rozplanować czas trwania meczy... Ale myślę, że i tak każdy zdążył sobie "pograć", zostawić na boisku (i zjeżdżalni...) kawał zdrowia.

Mecze Pogorii:

• Pogoria 2007 - Pleśna II    1-0 (Filip Kara)
  • Pogoria 2008 - TAP Tarnów    0-1
  • Pogoria 2007 - Pleśna I    2-2  (Br. samobójcza, Szymek Jurek)
  • Pogoria 2008 - Pleśna I   1-6 (Oskar Szafraniec)
  • Pogoria 2007 - TAP Tarnów   3-1 (Eryk Łyszczarz, Szymek Jurek x2)

W Pleśnej wystąpili:

Pogoria 2008: Krystian Mazur, Borys Szura, Szymek Depukat, Maks Sas, Miłosz Czernia, Norbert Główka, Oskar Szafraniec, Kuba Mazur, Nikoś Sas, Oskar Szafraniec

Pogoria 2007: Kamil Strzała - Kuba Baran, Karol Sokołowski, Eryk Łyszczarz, Sebastian Falarz, Filip Kara, Szymek Jurek, Kuba Tryba