Świetna zabawa w Czarnej

Cztery boiska, sporo drużyn, jeszcze więcej zawodników, masa spotkań, a w każdym z nich emocji co nie miara... Tak w skrócie można by podsumować niedzielny Piknik Piłkarski w Czarnej.W wszystko to przy 30-stopniowym upale, przerwanym na 5 minut przez deszcz.

Do Czarnej przyjechało blisko 40 zawodników Pogorii w różnych kategoriach wiekowych. Drugie tyle stanowili rodzice i bliscy wspierający zwłaszcza najmłodszych zawodników.

Grupa Żaków w kategorii 2007 i młodsi, rywalizowała z ekipami ze Skrzyszowa, Westovii i Czarnovii. Tradycyjnie wystawiliśmy dwa zespoły i oba mogą turniej zaliczyć do udanych. Starsza grupa tylko raz uznała wyższość gospodarzom, natomiast młodsi walczyli w każdym meczy jak lwy, i pochwały należą im się zwłaszcza za mecz z Westovią, gdy wręcz wyszarpali końcowe zwycięstwo po bramkach MIłosza.

Swoje mecze w Czarnej rozgrywała tez najmłodsza grupa Pogorii - rocznik 2009, wspierany wyjątkowo przez Norberta i Oskara. Swój turniejowy debiut zaliczył w niej Szymek Kleszyk. Chłopaki dawali z siebie wszystko, pierwszy raz grając w tej grupie ze sobą, Brawo. Miejmy nadzieję, że grupa ta "rozrośnie się" jeszcze i dołączą do nas kolejni Młodzi zawodnicy, którzy chcieliby reprezentować barwy Pogorii.

W turnieju tym nie liczyły się zwycięstwa, nie prowadzono żadnych klasyfikacji, liczyła się dobra zabawa, a każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom i puchar. Dodatkowo dla wszystkich uczestników rozdawano lody.

Można zatem podziękować gospodarzom z Czarnej za zaproszenie, za bardzo dobrą organizację i miłe przyjęcie naszego klubu. Oby pojawiało się jak najwięcej tego typu inicjatyw i turniejów, bo po twarzach dzieciaków, zwłaszcza najmłodszych, widać jak wielką frajdę sprawiają im takie imprezy.