Popisy strzeleckie

W końcu po przerwach Komunijnych, udało się rozegrać zaległy turniej II rundy Ligi Żaków. Pomimo średniej pogody (dwa razy schodziliśmy z boiska z powodu mocno padającego deszczu) sprawnie udało się dograć zawody. Niestety, do Pogórskiej Woli nie dojechała drużyna ze Zgłobic, więc rywalem dwóch ekip Pogorii był tylko zespół Błękitnych z Tarnowa.

Trzeba uczciwie powiedzieć, że goście przyjechali nieco młodszym składem, co na boisku było wyraźnie widoczne. Pewne zwycięstwa z Błękitnymi odniosły obie nasze drużyny, dlatego też najciekawszy był nasz wewnętrzny pojedynek o zwycięstwo w turnieju. I chciałbym tu pochwalić młodszy zespół, gdyż mocno postawili się "starszakom". Szybko objęli prowadzenie, potem długo utrzymywał się wynik remisowy, jednak doświadczenie wzięło górę i ostatecznie rocznik 2007 wygrał 3-1. Z racji małej liczby drużyn, na zakończenie zawodów, rozegraliśmy nieoficjalny rewanż, ponownie walka była bardzo zacięta i ponownie mecz zakończył się wynikiem 3-1 dla starszych.

Wyniki spotkań:

•  Pogoria 2007 - Błękitni     7-0 (Bramki: Szymek Jurek x3, Kuba Tryba x2, Sebastian Falarz, Filip Kara)
  •  Pogoria 2007 - Pogoria 2008     3-1 (Bramki: Szymek Jurek x2, Filip Kara   -   Miłosz Czernia)
  •  Pogoria 2008 - Błękitni      5-0 (Bramki: Miłosz Czernia x4, Oskar Szafraniec)

W turnieju wzięli udział:

• Pogoria 2007: Kamil Strzała, Kuba Baran, Karol Sokołowski, Kuba Tryba, Filip Kara, Eryk Łyszczarz, Szymek Jurek, Sebastian Falarz.
  • Pogoria 2008: Krystian Mazur, Szymek Depukat, Maks Sas, Miłosz Czernia, Norbert Główka, Borys Szena, Oskar Szafraniec, Nikodem Sas, Kuba Mazur

Już w czwartek następny turniej, tym razem w Szynwałdzie, gdzie poprzeczka będzie zawieszona na pewno wyżej, a oprócz drużyny gospodarzy będziemy rywalizować z dwiema ekipami Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej (TAP). Zbiórka o godz. 16:00 pod orlikiem w Pogórskiej Woli. Osoby które dojadą do Szynwałdu same, proszone są o poinformowanie Trenera.