Towarzysko w Łękawicy

W Piątkowe popołudnie/wieczór zamiast treningów, obie nasze drużyny udały się do Łękawicy, by tam rozegrać sparingi Żaków i Orlików na hali z tamtejszym KS-em.

Pierwsi na parkiet wyszli młodsi - Żaki. Całe spotkanie toczyło się pod dyktando Pogorii, z początku było widać trochę za dużo nerwowości, jednak w późniejszym etapie zobaczyliśmy dużo goli, pięknych strzałów, czy asyst. Miłosz (6 bramek) bombardował bramkarza Łękawicy strzałami z dystansu, skuteczny pod bramką był Oskar Sz,(4 bramki), po dwa gole dołożyli Norbert, Kuba i Krystian, a jedno trafienie zaliczył również Szymek. Wszyscy często zmieniali się pozycjami, na bramce wspaniałe interwencje zaliczyli chociażby Mateusz, czy Oskar M. Maks z Pawłem dyrygowali grą obronną, a najmłodsi Nikoś i Eryk walczyli jak równy z równym z przeciwnikiem. Ostatecznie licznik zatrzymał się na 17 trafieniach, sami straciliśmy tylko jedną bramkę po ładnym strzale z woleja zawodnika Łękawicy.

Pomimo różnicy sportowej, z pewnością ten mecz wniesie wiele pożytecznego, musimy pracować nad tym, aby jeszcze więcej współpracować ze sobą, wymieniać więcej podań i więcej pokazywać się do gry.

W Żakach Pogorii wystąpili: (Norbert Główka, Krystian Mazur, Kuba Mazur, Maks Sas, Nikoś Sas, Mateusz Chrupek, Szymek Depukat, Oskar Szafraniec, Oskar Miśkowicz, Eryk Nytko, Paweł Michoń, Miłosz Czernia)

Zaraz po Żakach, na hali zaprezentowali się Orliki. Był to swego rodzaju rewanż za ostatni niezbyt udany turniej Pogorii, także tu w Łękawicy. I choć ostatecznie przegraliśmy 5-12, to widać było zdecydowaną poprawę zarówno w grze, jak i w podejściu psychicznym.. Szybko straciliśmy dwie bramki, jednak to nas nie załamało i przez niemal godzinę toczyliśmy zażarty bój z przeciwnikiem. Dobra gra w obronie, walka jeden za drugiego i bramki Kuby Tryby (3) oraz Szymka (2) pozwoliły nam na doprowadzenie do stanu 5-6. Niestety przez ostatnie 20 minut nieco uszło powietrze z Pogorii, co skrzętnie wykorzystali rywale dorzucając kolejne bramki.

Ostatecznie wynik może nie jest najlepszy, ale najważniejsze, że jest progres, myślę, że wykonaliśmy kolejny krok naprzód i teraz będzie coraz lepiej.

W Orlikach Pogorii wystąpili: Kamil Strzała, Eryk Łyszczarz, Kuba Tryba, Karol Sokołowski, Sebastian Falarz, Eryk Kapustka, Natalia Para, Anita Kisielewska, Kuba Baran, Filip Kara, Kacper Prewendowski, Szymek Jurek